VideoCoaching


Nawiązując do obecnej sytuacji w służbie zdrowia można by powiedzieć "Tele Carving" ;)

W sytuacji lockdownu gdy nie możemy legalnie szkolić na stoku, ale część ośrodków się otwiera dla "turystów", jak również dla osób które zamieszkują daleko od naszych ulubionch stoków a chciałby dostać co jakiś czas uwagi dotyczące swojej jazdy, co w przeszłości okazjonalnie praktykowaliśmy, proponujemy wam nową usługę: naukę na odległość. Czyli taki e-carving ;)

Podeśij nam na mejla info@shaman-snowboard.pl temat VideoCoaching swoje filmiki a w zwrotce otrzymasz uwagi.

Cena: 123zł

W cenie:
5 x analiza dwóch przejazdów
-> Opis przejazdu "klatka po klatce" czyli wypunktowanie ważnych elementów pozytywnych i negatywnych
-> Screenshot 2-4 skrętów z naniesionymi wskazówkami
1x video konsultacja skype (15-20min) - omówienie błędów, pokaz ćwiczeń, omówienie przejazdu "klatka po klatce" itd

Do 7 dni dostaniesz analizę swoich przejazdów.
Jeśli wybierasz się na deskę na kilka dni i chciałbyś na bieżąco, dzień po dniu, analizować swoją jazdę, napisz wcześniej ;)

Jak nagrać film do analizy
Usługa ważna jest przez jeden sezon czyli do końca maja.
Niewykorzystane analizy nie przechodzą na kolejny sezon.

Jak nagrać film?
Najlepiej żeby nie był to film z gopro nagrany przez kogoś kto jedzie za tobą.
Wiadomo że nie każdy ma normalną kamerę, używając telefonu lub goporo postaraj się aby film był takiej jakości aby z odległości 3-4 skrętów było widać ustawenie ciała i deskę.
Nagraj dwa flimy na których na każdym dwa skręty są widziane z dołu oraz jeden jest na wysokości kamery, najlepiej na jednym backside, na drugim frontside. Jak na rysinku poniżej
Filmiki najlepiej wrzuć na youtube (bo jest darmowy) i podeślij mailem linki. Pamiętaj żeby ustawić film jako "publiczny" lub jeśli nie chcesz żeby inni go widzieli to "niepubliczny". W każym razie nie ustawiaj jak prywatny.

Przykład Video Coachniag - przykład

0:50 backside wykonany poprzez kontrotację.
Klasyczna pozycja "kwiat fasoli". W tej pozycji czytamy poranną prasę w miejscu wiadomym a nie jeździmy na desce ;)
Zobacz http://snowboardacademy.pl/kontrrot.html w szczególności rysunek:1 po prawej, oraz rysunek:2 C.

Góra ciała jest ustawiona za bardzo wzdłuż deski przez co ciężar ciała jest zbyt z przodu deski co powoduje odciążenie jej tyłu.
W tej sytacji należy się mocno zrotować ciałem w kierunku skrętu. Popatrz do środka skrętu którym jedziesz. To po pierwsze zrotuje pozycję a po drugie będziesz widział co się dzieje za tobą i powyżej czyli zwiększy bezpieczeństwo twoje i innych.
Przednia ręka nie może być po frontsideowej stronie deski. Musi być od wewnątrz skrętu, poza krawędzią backsideową, do środka skrętu.
To wraz z głową wymusi rotację tułowia i bioder które powinny być usatwione prostopadle do kątów wiązań (http://snowboardacademy.pl/pozpod.html -> Rotacja Tułowia) lub jak ćwiczenie nawet zrotowane jeszcze badziej w kierunku skrętu, wręcz prostopadle do deski.

Ćwiczenie.
Pojedyncze skręty (J-turns / dostokowe). Jeden skręt do zatrzymania, i następny również do zatrzymania. Jadąc idelnie w dół (linia spoadku stoku) przenieś ciężar ciała na tył deski a gdy będziesz już miał wystarczającą prędkość rozpocznij skręt od rotaji tułowia. Popatrz przez przednie ramię w górę stoku czy ktoś nie jedzie a następnie przednią ręką pokaż środek skrętu po którym chcesz jechać. I patrz pod górę i trzymaj wyciągniętą rękę w kierunku środka skrętu cały czas trwania skrętu. No i oczywiście przechyl deskę, żeby skręt był wykonany na krawedzi. Następnie ciągnij skręt aż "pod górę" (cały czas patrząc czy ktoś z góry nie jedzie) aż do zatrzmania. Kiedy zacznie wychodzić i poczujesz że deska trzyma możesz rozpoczynać skręty coraz bardziej w skos/poprzek stoku a gdy to zacznie wychodzić dopiero wtedy skręty łączone.





Wszelkie prawa zastrzeżone, e-mail: info@shaman-snowboard.pl kom: 512 166 44O (po 17:00), Kraków (okolice węzła Wielickiego)