ZGŁOSZENIA:
Proszę wysłać maila na adres info@shaman-snowboard.pl temat Carve Camp Tour 25 oraz wypełnić ankietę powyżej.
Zapisy najpóźniej tydzień przed wyjazdem (nie dotyczy pierwszego campa). Ilość miejsc w grupie szkoleniowej jak i noclegowych jest ograniczona. Miejsca noclegowe według kolejności zgłoszeń
PLAN CAMPA:
- dwie lub trzy sesje treningowe (sobota poranna i popołudniowa, niedziela poranna)
- wideoanliza po każdej sesji treningowej
- trening GS na tyczkach (w zależności od warunków)
- Dobra zabawa non-stop :)
CENA:
Cena 3 sesje treningowe: 450zł
Cena 1 sesji treningowej 200zł + skipass
Cena nie zawiera
- 2 noclegi ze śniadaniami (pt/sob, sob/nd) i obiadokolacją (sob)
- skipass 2 dni (sob-nd)
Jak wygląda Camp?
Piątek do dzień przyjazdów. Uczestnicy przyjeżdżają z różnych stron kraju a z dojazdem różnie to bywa, więc często czekamy do późna aż ostatnia ekipa dotrze na miejsce.
W tzw międzyczasie robimy "equipment check" gdzie sprawdzamy ustawienia oraz robimy serwis sprzętu, żeby z ranca na stoku nie narzekać, że nie da się bo ślizg suchy a krawędź tępa...
W sobotę, po śniadaniu, ruszamy wraz z otwarciem wyciągu, zazwyczaj o 8:00. Jeśli mamy rezerwację stoku to najczęściej zaczynamy od postawienia tyczek. W tym czasie kursanci po rozgrzewce mają czas na rozjeżdżenie się i poczucie śniegu i stoku. Następnie ruszamy z typowym szkoleniem. Warto tutaj może dodać, że jako byli zawodnicy preferujemy styl prowadzenia zajęć taki jak w klubach sportowych. Nie będzie tu jazdy wężykiem za instruktorem, czy siedzenia na stoku i słuchania wykładów. Będzie za to dużo zrobione dużo kilometrów i dużo konkretnych uwag i cwiczeń. W czasie treningu, nasi trenerzy większość czasu stoją gdzieś na trasie gdzie udzielają wam uwag, czasem wykonają zjazd pokazowy.
Tak katujemy się do około 12:00 kiedy do akcji wchodzi kamera, i każdy z was zostanie nagrany co najmniej 2-3 razy. Nagraniem kończymy pierwszą sesję treningową, i uciekamy na obiadek. W czasie obiadku robimy wstępną analizę porannych przejazdów.
Po obiadku ruszamy z druga sesją treningową. Tutaj jednak bywa różnie, zależy to od rezerwacji trasy, ilości ludzi, warunków na stoku, pogody. Zazwyczaj druga sesja trwa do momentu wyczerpania sił kursantów.
Po opadnięciu z sił, wracamy do hotelu/pensjonatu. Po chwili na prysznic i odsapnięcie zabieramy się za serwis sprzętu. Następnie obiadokolacja i wieczorem spotykamy się w "sali konferencyjnej/balowej" lub innym miejscu gdzie jest duży telewizor/rzutnik i rozpoczyna się wideoanaliza. Bardzo rzadko udaje się zejść poniżej 2h...
Niedziela wygląda podobnie jak poranna sesja sobotnia z tą zmianą że zamiast kręcenia materiału do analizy robimy sesję foto. Jeździmy zazwyczaj do 13:00-14:00 bo o tej porze większość z was zaczyna się zbierać do domku. Zazwyczaj mamy możliwość powrotu do hotelu/pensjonatu i przebrania się.
Grupy Szkoleniowe
Zazwyczaj są dwie. Alpejska i sportowa.
- Grupa Alpejska to twór bardzo złożony. Prowadzi ją osobiście Shaman. Do tej grupy trafiają osoby które chcą lub dopiero co "chwyciły krawędź". Są to zarówno ludzie na twardzielach jak i mięczakach, jak i osoby przesiadające się na twardziela.
- Grupa Sportowa którą prowadzi Yen-Jay to głównie tyczki oraz zgłębianie tajemnej wiedzy która pomoże wam wyciągnąć ze swojego sprzętu maxa. Tutaj trafiają studenii trenujący przed AMPami oraz osoby które już umieją jeździć, ale czegoś im ciągle brakuje... Yen powinien to wiedzieć ;)
- Grupa (Extreme)Carving. Grupy typowo EC nie przewidujemy. Są inne teamy które się w tym specjalizują. Dodatkowo ideologia budowana ostatnio wokół tego stylu jazdy, naszym zdaniem, nie jest ciekawa, dlatego odcinamy się od niej grubą kreską. Ale jeśli chodzi i bazową, efektywną technikę wykonania wykładki, to mamy sprawdzoną w bojach od lat własną metodykę jak to wykonać, więc z nauką nie ma problemu. Tylko z zastrzeżeniem że jest to nasza autorska szkoła, wzorowana na wczesno-szwajcarskiej z domieszkami średnio-Krynickiej i dużą ilością logiki.
Narty
Ta grupa jest uzależniona od ilości osób. Jeśli mamy w grupie 2-3 osoby na nartach to oczywiście zrobimy szkolenie, nie ma problemu, umiemy to, robimy to od dawna, także ścigaliśmy się na dwóch deskach więc dajemy radę ;) Mało tego, gigant narciarski i snownboardowy według wytycznych FIS (ICR) mają bardzo zbliżone odległości więc nie ma problemu żeby narciarz trenował GS na krótkich tyczkach snowboardowych.
Przyjazd na 1 dzień i osoby towarzyszące
Oczywiście, można przyjechać na jeden dzień, czy nawet na jeden treninig. Tak samo możecie zabrać osobę która nie ma w planie się szkolić. Postaramy się jej wytłumaczyć, że najprawdopodobniej nie ma racji ;) Tylko dajcie znać odpowiednio wcześniej.
Stoki
Nie zobaczycie nas na mainstreamowych stokach jak Białka, Krynica czy Szczyrk. Jest wiele powodów. Ale najważniejszym jest po prostu bezpieczeństwo.
Jeździmy w miejscach gdzie jest pusto, lub ludzi jest niewielu. Jeździmy na stoki które lubimy. Gdzie nierzadko trenowaliśmy. Niedługie, szerokie, o średnim nachyleniu, prawie zawsze bardzo dobrze przygotowane. Są to gdzie były rozgrywane zawody Pucharu Polski, więc osoba która przyjeżdża trenować na tyczkach dostaje porównywalne warunki, ale także miejsca gdzie osoba która dopiero zaczyna przygodę z krawędzią będzie miała miejsce w sam raz do ćwiczenia w sposób bezpieczny.
Są to miejsca, sprawdzone w bojach od wielu wielu lat, miejsca które my lubimy, miejsca w których nas lubią... W niektórych z nich bywamy od dwóch dekad...
A może spróbować twardziela?
Warto mieć swój ;) No ale jeśli ktoś jeżdżący na miękkiej chce spróbować co to znaczy twardziel, to przecież musimy coś zrobić... Dlatego w takiej sytuacji musicie mieć swoje buty. Jakie buty? Zapraszam na SnowboardAcademy. Gdzie kupić? Alledrogo i inne. Wchodzimy w buty narciarskie i wpisujemy "Raichle". W buty snowboardowe też czasem coś możecie znaleźć... Do 100zł powinno się coś udać trafić ;)
Resztę zostawicie nam, tylko dajcie znać wcześniej że przyjeżdżacie z samymi butami ;)
Miękkie deski.
Z deskami miękkimi na których się pojawiają nasi kursanci to różnie bywa. Generalnie z desek mainstreamowych praktycznie nic nie nadaje sie do jazdy carvingowej. Odsyłam do tekstu Problemy z deskami dla różnych ustawień na SnowboardAcademy. Tam dowiecie się dlaczego.
Najlepiej więc jeśli macie kierunkową deskę camberową, a jeśli do tego wiązanie ma łyżkę której nie wygniecie w dwóch palcach to znaczy że jest ok. Deski rockerowe, czy dziwne hamerykańskie paranoidalne hybrydy w stylu LibTech/NeverSummer, na domiar złego jeszcze z krawędzią Magne Traction, zdecydowanie nie nadają się do carvingu. Nie znaczy to że się nie da, ale będzie to mocno utrudnione...
Testy
Na każdym z Campów, mamy ze sobą sprzęt testowy, naszych partnerów i przyjaciół, czyli deski twarde i miękkie od Pathrona oraz płyty Aggressive Tattoo i Goltes.
Carpooling bla bla czyli dojazd na Campa:
Na Campy przyjeżdżają do nas ludzie z całej Polski. Łódź, Poznań, Wrocław, Toruń nie są niczym dziwnym. Warszawa jest codziennością. Więc jeśli nie macie jak dojechać albo macie miejsce w samochodzie, piszcie. Jest duża szansa że się uda z kimś zabrać ;)
Którędy dojechać w ferie? Zapraszam na SnowboardAcademy.