Najbliższy wyjazd - klik poniżej


Rozpoczęcie Sezonu Carvingowego 2024/25


Livigno 2015

Alpy

Zapraszamy na wyjazdy w Alpy i Dolomity z shaman-snowboard.pl TEAM

Sezon rozpoczynamy w grudniu oraz kończymy w marcu lub kwietniu wyjazdem w miejsca gdzie warunki są znacznie lepsze niż w Polsce czyli w Alpy lub Dolomity Włoskie.

Są to wyjazdy szkoleniowo turystyczne na którym łączymy radość ze wspólnej jazdy oraz naukę jej techniki zarówno w jeździe turystycznej jak i sportowej czy carvingowej. Są wśród nas twardziele jak i „mięczaki” a nawet narciści :))) , osoby umiejące już jeździć jak i początkujący, młodzi i nie tylko...
Łączy nas jedno: chęć czerpania maksymalnej przyjemności z każdego skrętu :)

Val di Sole 2014
W cenie wyjazdu zawiera się:
- Zakwaterowanie - 7 noclegów w Hotelu lub apartamentach
- Wyżywienie: śniadanie + obiadokolacja (tylko w przypadku hotelu)
- Dojazd autokarem z Polski - Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Rzeszów, Śląsk
- Transfery autokarem na stok (o ile hotel nie znajduje się przy stoku)
- Ubezpieczenie KL + NNW
- Skipass 6dni

SZKOLENIE: płatne dodatkowo 500zł
- 3-4h szkolenia dziennie
- wieczorna wideoanaliza
- szkolenie z serwisowania sprzętu
- dostęp do sprzętu serwisowego
- Szamański poradniczek snołbordowy
- Kamizelka oraz T-shirt TEAMowy
- Inne materiały propagandowe oraz indoktrynacja carvingowa :)


Bormio Jak wygląda wyjazd?

Piątek do dzień wyjazdów z Polski. Autokary i antenki zbierają was z różnych miejsc i dowożą do Krakowa lub Katowic gdzie wszyscy spotykamy się w docelowym autokarze.

W sobotę około południa docieramy na miejsce. Kwaterujemy się w hotelu. 2-3h później spotykamy się w narciarni na „equipment check” gdzie sprawdzamy ustawienia oraz robimy serwis sprzętu, żeby z ranca na stoku nie narzekać, że nie da się bo ślizg suchy a krawędź tępa...

Kolejne 6 dni to już jazda. Wstajemy na śniadanko na około 8:00 i do autokaru na stok. Staramy się żeby dotrzeć na stok jeszcze „na sztruks” czyli na 9:00. Po wspólnej rozgrzewce mamy chwilka na rozjeżdżenie się i poczucie śniegu i stoku. Następnie ruszamy z typowym szkoleniem. Warto tutaj może dodać, że jako byli zawodnicy preferujemy styl prowadzenia zajęć taki jak w klubach sportowych. Nie będzie tu jazdy wężykiem za instruktorem, czy siedzenia na stoku i słuchania wykładów. Będzie za to dużo zrobionych kilometrów i dużo konkretnych uwag i ćwiczeń. W czasie treningu, nasi trenerzy większość czasu stoją gdzieś na trasie gdzie udzielają wam uwag, czasem wykonają zjazd pokazowy. Trening odbywa się w miarę możliwości na krótkich stokach. W miejsca gdzie jeździmy mamy swoje ulubione orczyki treningowe ;)
Tak katujemy się do południa kiedy do akcji wchodzi kamera, i każdy z was zostanie nagrany 2-3 razy. Nagraniem kończymy trening i uciekamy na obiadek.
Po obiadku ruszamy w świat na turystykę. Osoby chcące się dalej szkolić trzymają się swoich trenerów, a reszta wedle uznania.
Około 16:00 spotykamy się przy autokarze który odwozi nas do hotelu. Jeśli w pobliżu stoku lub hotelu nie ma sklepu, staramy się zrobić krótki postój na szybki szoping.
Po chwili na prysznic i odsapnięciu zabieramy się za serwis sprzętu. Następnie obiadokolacja i wieczorem spotykamy się w „sali konferencyjnej” lub innym miejscu gdzie jest duży telewizor/rzutnik i rozpoczyna się analiza waszych porannych wyczynów ;) Ten punkt dnia lubi się bardzo przeciągać

W piątek, ostatnim dniu, jazdy po powrocie do hotelu robimy serwis sprzęt a następnie zabieramy się za jego pakowanie. Po obiadokolacji zamiast wideoanalizy robimy integrację i zgrywanie zdjęć i filmów.

Sobota to smutny dzień wyjazdu. Po śniadaniu, pakujemy autokar i ruszamy w drogę powrotną do kraju. W Katowicach zazwyczaj jesteśmy w okolicach świtu, skąd do waszych miast zabiorą was antenki.

Bormio
Grupy Szkoleniowe

Planujemy ich zawsze co najmniej trzy:

- Snowboard Alpejski to twór zawsze bardzo złożony. Prowadzi ją osobiście Shaman. Do tej grupy trafiają osoby które chcą lub dopiero co „chwyciły krawędź”. Są to zarówno ludzie na twardzielach, mięczakach, jak i osoby przesiadające się na twardziela.

- Snowboard Sport którą prowadzi Yen-Jay to grupa zaawansowana, gdzie zgłębiana jest tajemna wiedzy która pomoże wam wyciągnąć ze swojego sprzętu maxa. Jeśli już umiecie jeździć ale ciągle czegoś wam brakuje... Yen powinien to wiedzieć ;)

- Narty. Ta grupa jest uzależniona od ilości osób. Mamy swojego narciarza, który poprowadzi grupę ludzi którzy nie wierzą że „nie po to z jednej d... dwie nogi wyrastają żeby na nartach jeździć” ;)

Na wyjazdach w Alpy nie są planowane treningi na tyczkach!

Livigno Zakwaterowanie

Zazwyczaj jeździmy w te same miejsca, które już znamy, i tak samo z hotelami. Mamy swoje ulubione, sprawdzone miejsca. Dla nas równie ważne jak warunki sypialne, jest miejsce gdzie wieczorem możemy zrobić analizę, czy narciarnia gdzie możemy wygodnie rozłożyć się ze sprzętem serwisowym, to spędzamy tam porównywalna ilość czasu co w pokoju... No i oczywiście jedzenie. Przecież jeździmy do Włoch ;)

Jeśli opcją zakwaterowania jest hotel to wyżywienie mamy w cenie, jest to śniadanie, bufet szwedzki i wieczorna obiadokolacja, zazwyczaj bez napojów, które trzeba samemu dokupić.
Jeśli mieszkamy w apartamentach, wtedy wyżywienie nie jest już w cenie. Jednak w apartamentach w których do tej pory bywaliśmy można było dokupić pełne wyżywienie, a biorąc apartament dwuosobowy otrzymujemy praktycznie standard hotelowy.

Od jakiego wieku / poziomu zaawansowania można się szkolić?

Te dwa pytania mają wspólną odpowiedź. Wiek nie jest problemem. Na wyjazdach w Alpy nie uczymy jednak „od zera”.

Jeśli się już ślizgasz, jesteś w stanie wyjechać orczykiem, krzesłem, zsunąć się z góry o średnim nachyleniu i umiesz już sam zakręcać mniej więcej gdzie i kiedy chcesz, czyli jesteś osobą „samodzielną” na stoku, to zapraszamy. Chodzi tylko i wyłącznie aby osoba szkolona była w stanie przemieszczać się z grupą na stok na którym będzie się odbywać szkolenie.

Dzieci

Kontynuując temat nieletnich. Co jakiś czas pojawiają się pytania na temat grupy dla dzieci, oczywiście istnieje możliwość, zorganizowania osoby która zaopiekuje się na śniegu Waszymi pociechami w czasie naszych zajęć. Osoby zainteresowane taką grupą prosimy o kontakt jak najwcześniej.

Osoby towarzyszące

Nie są zabronione. Można zabrać, chłopaka, męża, żonę, dziecko a nawet teściową z teściem... Jadą z nami i po prostu nie płacą za szkolenie ;)

Val di Sole 2016 Co zabrać?

Wiadomo. Chodzi o ilość bagażu.
Pytanie pierwsze które zawsze pada to ile desek można zabrać? Odpowiedź brzmi, rozsądną...

Nie lecimy samolotem ale autokar ma także ograniczoną ilość miejsca. Jeżeli odkręcisz wiązania, zapniesz je na buty i taki zestaw wraz z kaskiem włożyć do pokrowca na buty, do pokrowca na deskę wrzucisz dwie deski bez wiązań to będzie OK. Jeszcze lepiej jeśli wszystko wrzucisz w jedną dużą torbę, a w pokrowcu zostaną same deski. Jedna miękka deska z wiązaniami zajmuje tyle miejsca ile 5-10 desek bez wiązań. To bardzo ważna uwaga ;)

Sprzęt

Jeśli ktoś jeździ na twardej desce, to zazwyczaj wie czego chce i zazwyczaj ma w miarę przyzwoity sprzęt. Jednak z deskami miękkimi bardzo różnie to bywa. Generalnie z desek mainstreamowych praktycznie nic nie nadaje sie do jazdy carvingowej. Odsyłam do tekstu „Problemy z deskami dla różnych ustawień” na SnowboardAcademy. Tam dowiecie się dlaczego.

Najlepiej więc jeśli macie kierunkową deskę camberową, a jeśli do tego wiązanie ma łyżkę której nie wygniecie w dwóch palcach to znaczy że jest ok. Deski rockerowe, czy dziwne hamerykańskie paranoidalne hybrydy w stylu LibTech/NeverSummer, na domiar złego jeszcze z krawędzią Magne Traction, zdecydowanie nie nadają się do carvingu. Nie znaczy to że się nie da, ale będzie to mocno utrudnione...

A może spróbować twardziela?

Warto mieć swój ;) No ale jeśli ktoś jeżdżący na miękkiej chce spróbować co to znaczy twardziel, to przecież musimy coś zrobić... Dlatego w takiej sytuacji musicie mieć swoje buty. Jakie buty? Zapraszam na SnowboardAcademy. Gdzie kupić? Alledrogo i inne. Wchodzimy w „buty narciarskie” i wpisujemy "Raichle". W „buty snowboardowe” też czasem coś możecie znaleźć... Do 100zł powinno się coś udać trafić ;)
Problem spróbowania twardej deski ogranicza się więc do zakupu butów i upchania ich gdzieś do bagażu ;) Ale pamiętajcie że sprzęt testowy to nie wypożyczalnia!

Testy

Na każdym z naszych wyjazdów, mamy ze sobą sprzęt testowy, naszych partnerów i przyjaciół, czyli deski twarde i miękkie od Pathrona oraz płyty Aggressive Tattoo i Goltes. Bywa że pojawiają się także inne marki bywali Goltes, Virus, NOBILE...Ramowy plan wyjazdu:

Piątek - wyjazd z polski
Sobota popołudnie - dojazd na miejsce, zakwaterowanie w hotelu
niedziela-piątek - jazda sobota rano - wyjazd do Polski niedziela rano - powrót do polski

Ramowy plan dnia:
07:00-08:00 śniadanie
08:20 - wyjazd na stok
08:20-08:50 - przyjazd na stok
09:00-12:00 - szkolenie
12:00 przerwa/obiadek
12:30-15:00 - jazda
15:00 - wyjazd do hotelu
17:00-19:00 serwis
19:00-20:00 obiadokolacja
20:00-22:00 - wideoanaliza

Wyjazdy z Polski:
Kraków - Przy stadionie Wisły, Reymonta 22 godz. 19.00
Warszawa - Dworzec Zachodni stanowisko 13 godz. 12.00
Wrocław - Parking pod wzgórzem Andersa godz. 16.00
Poznań - Hotel "Ikar" ul. Solna godz. 12.00 (dopłata 100 PLN)
oraz:
Bielsko-Biała - zatoczka WPK (Dolna płyta PKS) godz. 21.40
Cieszyn - Stacja Orlen ul. Graniczna godz. 22.00
Czechowice - stacja Jet Mc Donald godz. 21.15
Częstochowa - Motel Orbis godz. 18.15
Gliwice - Dworzec PKS ul. Tosiecka godz. 19.30
Katowice - ul. Mickiewica 23-27 parking strzeżony godz. 20.30
Kielce - Dworzec PKP godz. 16.30
Łodź - Parking przy dw. Łódź Fabryczna godz. 16.00
Opole - "Biedronka" ul. Dubois godz. 18.00
Piotrków - ul. POW(między PKP a PKS) godz. 17.00
Radom - Dworzec PKP pod zegarem godz. 14.00
Leszno - Parking przy stadionie Smoczyka godz. 13.30 (dopłata 100 PLN)
Lublin - ul. Prusa 8, parking przed motelem PZM godz. 11.30 (dopłata 70 PLN)
Rzeszów - Mc Donald Al. Powst. Warszawy 20 (dopłata 50 PLN)
Tarnów - Parking przed Hotelem Tarnovia godz. 16.00 (dopłata 30 PLN)

SPOŁECZNOŚĆ:
Masz pytania? Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat wyjazdu? Chcesz poznać Carverów jeżdżących z nami od lat? Pisz śmiało na naszym forum SnowAnarchy.plPoniżej filmy z naszych pierwszych wyjazdów
Wszelkie prawa zastrzeżone, e-mail: info@shaman-snowboard.pl kom: 512 166 44O (po 17:00), Kraków (okolice węzła Wielickiego)